Miegamojo baldai

Miegamajame mes praleidžiame maždaug trečdalį savo gyvenimo. Čia ne tik miegame - galime gerti rytinę kavą, skaityti laikraščius, o vakarais knygas ir planuoti kitos dienos darbus, šnekėtis ir spoksoti į televizorių. Todėl miegamajame vienodai svarbu tiek patogumas, kambario funkcionalumas, tiek ir jaukumas, jums maloni aplinka.

Funkcionalumas...
Kambario funkcionalumą didžiąją dalimi lemia tinkamas baldų išdėstymas. Yra keletas bendrų nuostatų, kurias vertėtų žinoti planuojant savo miegamąjį. Pavyzdžiui, svarbu nemiegoti galva į miegamojo durų pusę. Tai sukuria nesaugumo jausmą, nes negalite iš karto pamatyti, kas įeina į kambarį. Stenkitės, kad lovos galvūgalis būtų prie sienos, ar bent prie pusaukštės dekoratyvinės sienelės. Nepatartina virš lovos kabinti sunkių paveikslų ir lempų – jų sukelta grėsmės nuojauta gali trikdyti jūsų ramų miegą.

Patogumas...
Miegamojo patogumą nusako tinkamų baldų parinkimas bei geras čiužinys. Labai svarbu, kad baldai savo forma ir dydžiu atitiktų kambario erdvę. Jeigu tarp lovos galo ir spintos arba sienos lieka nedidelis tarpas rinkitės lovą su užapvalintais kraštais, kad nereikėtų vaikštant aplink daužyti kojų į stačius kampus. Mažuose standartinių butų miegamuosiuose rinkitės neutralios šviesios spalvos spintą (kuo artimesnę sienų spalvai) su slankiojančiomis durimis. Šviesus baldas atrodo lengvesnis, be to slankiojančios durys skirtingai nuo varstomų neužima papildomo ploto.